close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 lutego 2018

  Otwarcie wystawy obrazów polskiej malarki Beaty Zuby, którego w dniu 1 lutego dokonał Ambasador RP w Słowenii Pan Paweł Czerwiński, okazało się ogromnym sukcesem. Serdecznie dziękujemy artystce za przyjęcie zaproszenia, a licznie przybyłym gościom – miłośnikom sztuki i przyjaciołom Polski - za pojawienie się na wernisażu.

  Zbiór obrazów prezentowanych w Galerii KRKA (Dunajska c. 65, Ljubljana, wstęp wolny) jest próbą pokazania wielowątkowej twórczości malarskiej artystki. Wystawa jest malarską opowieścią o poszukiwaniu siebie. Obok portretów, szkiców i miniatur pojawiają się obrazy wielkoformatowe, a delikatne pociągnięcia pędzla prezentowane na jednych, pozostają w opozycji do mocnych faktur objawiających się na pozostałych. Motywem przewodnim jest światło. Jak na otwarciu powiedziała sama autorka “w twórczości najbardziej interesuje mnie człowiek, nie zawsze pokazywany wprost, często przez pryzmat miejsca i konsekwencji podejmowanych przez niego wyborów”.

  Wystawę można oglądać do 21 marca 2018 r. Serdecznie zapraszamy! 

  Wernisaż uświetnił krótki koncert znakomitego duetu saksofonowego Weroniki Partyki i Jovany Joka, których muzyczny kolaż dopełnił niezwykłego klimatu obrazów. Weronika Partyka i Jovana Joka to połowa kwartetu LSQ, grupy o wielokulturowej tożsamości, czerpiącej z różnorodności tradycji, doświadczeń, dziedzictwa kulturowego i wartości, połączonej miłością do saksofonu klasycznego i kameralnego muzykowania. Dzięki temperamentowi i indywidualnej charyzmie każdej z artystek LSQ podbił serca publiczności entuzjastycznie reagującej na każdy wykonany utwór – dedykację muzyczną autorki obrazów i jej gości.

  O autorce:
  Beata Zuba w latach 2005-2009 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka. W latach 2009-2011 w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Dyplom w 2011 w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, aneks do dyplomu w I Pracowni Interdyscyplinarnej pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka. Rok wcześniej ukończyła Studium Pedagogiczne pisząc pracę z arteterapii ”interpretacja siebie poprzez kolor”.  Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, działa czynnie w Stowarzyszeniu Psychiatria i Sztuka. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach Muzeum Ziemi Wiśnickiej Zamek w Wiśniczu oraz zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych. 

  Więcej: http://beatazuba.wix.com/beatazuba#!portfolio

  1
  10
  15
  16
  18
  2
  20
  21
  23
  24
  25
  30
  32
  33
  34
  44
  46
  5
  8
  37

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: