close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • KONSULATY HONOROWE

 • Na terytorium Republiki Słowenii funkcjonuje jeden Konsulat Honorowy, który powołany został Zarządzeniem nr 26 Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 lipca 1998 r.

  Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Goricy kieruje Konsul Honorowy – Pan Nedjan Brataševec.

  Zakres terytorialny funkcjonowania Konsula honorowego obejmuje południową część Słowenii, w ramach regionów administracyjnych: Ajdovščina, Nova Gorica, Sežana i Tolmin.

  Konsul honorowy RP podejmuje działania na rzecz promowania i rozwijania przyjaznych stosunków i współpracy między Polską a Słowenią oraz dwustronnej współpracy gospodarczej, kulturalnej i naukowo-technicznej, umacniania dwustronnych, a także ochrony praw i interesów obywateli polskich w Słowenii.

  Konsul honorowy w Nowej Goricy podlega bezpośrednio Konsulowi RP w Lublanie.

  Konsul honorowy nie wykonuje czynności konsularnych, tj. w szczególności nie wydaje paszportów ani wiz, nie dokonuje poświadczeń ani tłumaczeń oraz nie pośredniczy w realizacji spraw urzędowych przed polskimi organami.

  Siedziba Konsulatu Honorowego:
  Tumova ulica št. 5,

  5000 Nova Gorica

  Tel.kom.: 00386 (0) 41 604-120

  e-mail: konzulatrp@gmail.com

   
  W celu umówienia wizyty prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny/mailowy celem mówienia daty i godziny spotkania. Konsul honorowy komunikuje się w językach: słoweńskim, włoskim, angielskim oraz rosyjskim.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: