close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2018

  W dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach odbędzie się 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

  Konferencja COP24 - wyjątkowo prestiżowe wydarzenie, najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej – odbywać będzie się w Polsce już po raz trzeci i będzie stanowiło niewątpliwą szansę dla wzmocnienia wizerunku Polski jako miejsca kluczowych wydarzeń na skalę międzynarodową.

  Do Katowic przybędzie blisko 30 tysięcy gości przedstawicieli wszystkich Stron Konwencji tj. 196 państw i Unii Europejskiej, by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu oraz funkcjonowania Konwencji. W Konferencji COP24 wezmą udział prezydenci, premierzy, reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych kwestiami dotyczącymi klimatu.

  Konferencji COP24 towarzyszyć będą wydarzenia o charakterze naukowym, społecznym oraz komercyjnym, będące forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

  W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu.

  Pakiet wdrażający umożliwi realizację Porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

  (na podstawie informacji ze strony Ministerstwa Środowiska https://www.mos.gov.pl/cop24/)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: