close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2018

  Światowej renomy brytyjski portal turystyczny Lonely Planet opublikował prestiżowe zestawienie "Best Value Destination 2019", w którym Łódź została uznana za jedno z najlepszych i najkorzystniejszych miejsc do odwiedzenia przez miłośników podróży. Miasto otrzymało wyróżnienie w niezwykle prestiżowym i oczekiwanym przez turystów zestawieniu Lonely Planet Best in Travel. Ranking ten dotyczy destynacji wartych odwiedzenia w nadchodzącym 2019 roku uwzględniając zarówno jakość, jak i cenę.

  Łódź uplasowała się na drugim miejscu w tegorocznym rankingu, gdzie doceniono walory miasta związane m.in. z architekturą postindustrialną, sztuka nowoczesna i uliczna. Podkreślano fenomen przemiany dawnych fabryk w przestrzenie kulturalne, rozrywkowe i handlowe. Łódź w zestawieniu wyprzedziła m.in. park narodowy Great Smoky Mountains w USA, Malediwy czy amerykańskie Houston. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Dolina Południowego Nilu w Egipcie.

  Specjaliści z Lonely Planet wymieniają następujące obowiązkowe punkty na mapie Łodzi:

  • Manufaktura, centrum handlowo-rozrywkowe, gdzie swoją siedzibę ma Muzeum Sztuki (ms2) oraz znajdują się takie atrakcje jak: sztuczna plaża (latem), czy sztuczne lodowisko (zimą) a także tyrolka, czyli przejazd linowy nad Rynkiem Włókniarek Łódzkich;
  • Dworzec Łódź Fabryczna – niepowtarzalne dzieło sztuki będące dworcem kolejowym;
  • przejażdżka rikszą po ulicy Piotrkowskiej – najdłuższym deptaku handlowym w Europie.

  Zapraszamy do odwiedzenia Polski i Łodzi.

  https://www.youtube.com/watch?v=uwLy-UsGPjc

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: